Казбек+Чаухі з комфортом

ДАТА

Date

08 - 19 Липень 2022
КРАЇНА

Location

Грузія
 • СКЛАДНІСТЬ: ⚫⚫⚫⚫⚫
 • КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ: 4-8
ВАРТІСТЬ

Cost

750 euro

Казбек (5034м) - одна з найвищих і найкрасивіших вершин Кавказу.

За умовами карантину український турист повинен прилетіти у Грузію із свідоцтвом про вакцинацію або ж негативним тестом ПЛР, який був зроблений впродовж доби, і ще повторно здати тест на третій день перебування у Грузії. На перший погляд це могло б бути проблемою… Проте ми підлаштували нашу програму під чинне законодавство Грузії і в результаті в нас виходить дуже цікава і насичена мандрівка з якісною акліматизацією!

  Чому Казбек All inclusive?

 • Максимум вражень від Гір, мінімум страждань від важких рюкзаків. Ми точно знаємо, що ідучи з маленьким рюкзаком вдається побачити більше, тому основна частина речей до стоянок транспортується за допомогою коней.
 • Ніяких хостелів та громадських маршруток. Нам важливий комфорт та безпека, тому в населених пунктах ми ночуємо в готелях 3+***, користуємось попередньо замовленим індивідуальним трансфером.
 • Ми цінуємо час, тому, зважаючи на потребу в ПЛР тестуванні на третій день перебування в Грузії, ми склали максимально продуману та насичену програму, з великим шансом на успішне сходження.
 • Ми любимо смачно поїсти, і щиро ділимся своєю любов’ю з людьми, які з нами подорожують. Особливо в Грузії 🙂

Летимо в Тбілісі де зустрічаємося зі всією групою. Вантажимо речі в мікроавтобус та вирушаємо у високогірний лижний курорт Гудаурі де заселяємося у готель. Знайомимось з групою, проводимо попередній інструктаж та перепаковуємо речі.

Вантажимо речі в мікроавтобус та вирушаємо у високогірне селище Джута. Вже в дорозі на нас чекають запаморочливі краєвиди (які в поєднанні з манерою водіння грузинів стають ще більш запаморочливими). В найбільш інстаграмних місцях будемо зупинятись, бо ту красу потрібно буде фотографувати 🙂 Ну і як не спробувати місцеві смаколики, зокрема справжню свіжу чурчхелу – ммм…

Джута – одне з найбільш високогірних поселень Грузії, знаходиться на висоті 2200 м в ущелині Сно. Там на нас будуть чекати місцеві з кіньми, які допоможуть перевести речі до базового табору, що знаходиться на висоті 2500 м поблизу високогірного озера. А навколо величні скелі масиву Чаухі – краса! Ставимо намети, вечеряємо та відпочиваємо.

Відстань

3.7 км

Перепад висот

2200м – 2500м

Час трекінгу

1.5-2 години

Складність

легка

Сьогодні день практичних занять. Зробимо акліматизаційний вихід в Південний цирк з набором висоти в 600 метрів, де проведемо заняття з техніки пересування сніжними та фірновими схилами, з використанням кішок та льодоруба, відпрацюємо організації зв’язок та техніку самозатримування, підйом і спуск в три такти, щоб впевненіше почуватись під час сходження на Казбек.

У цей день нам також потрібно спуститися вниз у цивілізацію та з’їздити у Гудаурі, щоб здати ПЛР тест. Заодно і гарячий душ не завадить:)

Відстань

12 км

Перепад висот

2500м – 2900м
2900м – 2200м
2200м – 2500м

Час трекінгу

6 годин

Складність

середня

Сьогодні ми розділимося на дві групи.

Перша група піде на акліматизаційний трекінг через перевал висотою 3300 м до трьох озер Абуделаурі. Особливість цих озер у тому, що вони різного кольору – зелене, блакитне та біле. З перевалу відкривається панорама на Казбек. Дивимось, уявляємо свій шлях до вершини, відчуваємо легке хвилювання і нетерлячку 🙂 Але варто ще трішки потерпіти, адже якісна акліматизація – це більша половина успіху сходження на вершину. Повертаємось у табір до вечері.

У другої ж групи буде дещо інший план. Ранній підйом близько 4:00 ранку, снідаємо та йдемо на вершину піку Такінадзе 3466 м по маршруту 2а категорії складності. Повернення у табір близько обіду. Після сходження обговорюємо підйом та готуємось до наступного сходження на вершину Такішвіллі 3422 м.

Продовження акліматизації знову у двох групах.

Перша група здійснить своє перше сходження на вершину під назвою Медик 3276 м. Маршрут оберемо простіший, без використання кішок та мотузок.

Друга група здійснить своє друге сходження. Ранній підйом близько 4:00 ранку, сніданок та вихід на маршрут на вершину Такішвіллі 3422 м. До обіду спуск в табір, розбір сходження та підготовка до спуску в Джуту.

Згортаємо табір, вантажимо на коней речі та спускаємося в Джуту, де нас чекатимуть позашляховики. Вантажимо на авто наші речі та їдемо у Степанцмінду. Тут маємо можливість докупити продукти на частину програми Казбек, помитися та відпочити перед завтрашнім підйомом до метеостанції. Вечерю влаштуємо в одному з місцевих ресторанчиків з видом на Казбек, на вершині якого плануємо бути вже за три дні. Ночуємо у готелі.

Відстань

3.7 км

Перепад висот

2500м – 2200м

Час трекінгу

1-1.5 години

Складність

легка

Сідаємо на позашляховики, які повезуть нас до монастиря Ґерґеті, таким чином долаємо перші майже 500м набору висоти. Там перевантажуємо речі на коників, які повезуть їх до метеостанції на висоті 3670м.

Ми ж підемо услід, “на легку”, без рюкзаків, тож матимемо сили, час та натхнення, щоб насолоджуватись краєвидами навколо, фотографувати монастир Ґерґеті на фоні гір, різнокольорові квіти на фоні засніженого Казбеку, льодовик Ґерґеті з бурхливими потоками, які з нього витікають, ноги в кішках на першому льодовику, метеостанцію на фоні високих скель навколо 😉 Ідемо, дотримуючись комфортного темпу і десь близько 16 години приходимо до метеостанції.

Тут вже немає розслинності, навколо високі засніжені гори та тиша, яку іноді переривають віддалені каменепади. Відчуття сравжніх Високих Гір. Встановлюємо табір, вечеряємо та п’ємо чай, дивлячись, як засинають Гори.

Відстань

8.6 км

Перепад висот

2240м – 3670м

Час трекінгу

7 годин

Складність

середня

Так як ми всі вже гарно акліматизувалися у Чаухах, сьогодні переходитимемо в штурмовий табір на плато 4250м. Перехід всього 3,5 км, проте, напевне, технічно це буде найскладніша ділянка. Наш шлях пролягатиме через льодовик, тому будемо іти в зв’язках. Деякі тріщини можуть бути присипані снігом, тому ідемо повільно, з максимальною уважністю. Також, тут доведеться нести спорядження для ночівлі з собою.

Перехід займе близько 3-4 годин. На плато облаштовуємо вітрозахисні стінки зі снігу та ставимо намети. Тут не так людно, як біля метеостанції. Зазвичай від плато на сходження ідуть небагато груп, оскільки ночівля на висоті 4250 вимагає хорошої акліматизації. Проте це значно збільшує шанси на успішне сходження. Лягаємо спати рано – завтра в нас довгоочікуваний день!

Відстань

3.7 км

Перепад висот

3670м – 4250м

Час трекінгу

1-2 години

Складність

легка

Сьогодні прокинемося о 4:00 ранку, снідаємо, та виходимо на штурм вершини Казбек. Формуємо зв’язки, плавно набираємо висоту і ось… довгоочікувана вершина Казбек – 5054 м – ми це зробили!!! Відчуття вершини – неймовірне!

Щасливі, бо на вершині!

Довкола засніжені вершини, краєвиди на десятки, а то і сотні кілометрів, і ми – маленькі цяточки, на найвищій точці серед цього всього! Це варто відчути!

Трохи перепочиваємо, намагаємось вгамувати емоції, щоб не забути зробити круті фоточки та ввібрати в себе кожну деталь миті для майбутніх спогадів.

Починаємо спуск та повертаємось в табір, де трохи відпочинемо та перекусимо. Звідти спускаємося до метеостанції. На нас чекає святкова вечеря з келихом грузинського вина та обмін враженнями.

Якщо фізичний стан учасників дозволить, можна продовжити спуск в Степанцмінду.

Відстань

10.5 км

Перепад висот

4250м – 5054м
5054м – 3670м

Час трекінгу

8-9 годин

Складність

вище середньої

Резервний день на випадок поганої погоди.

Спускаємося до Степанцмінди та їдемо у Тбілісі. Прогулянка містом. Ніч у готелі.

Якщо нам вдасться швидше піднятися на гору, без задіяння резервного дня, то будемо мати час з’їздити у Батумі на море.

Захід сонця в Батумі

Вид з ботанічного саду

Відстань

8.6 км

Перепад висот

3670м – 2240м

Час трекінгу

4 години

Складність

легка

Виліт додому в Україну. До зустрічі, гостинна Грузія! Нахвамдіс, Сакартвело! ნახვამდის, საქართველო!

Повний список спорядження на Арарат: Отже, приступимо до найголовнішого. Для сходження на Арарат Вам знадобиться:
 • Спальник (температури комфорту -10);
 • Рюкзак (70- 80 л під спорядження та екіпіровку);
 • Штурмовой рюкзак (на 30 л);
 • Каска (за бажанням), а ось льодоруб та мотузки – не потрібні (при потребі будуть у місцевих гідів).
Екіпірування для сходження:
Взуття:
 • Теплі черевики для альпінізму чи хард трекінгу;
 • Трекінгові кросівки чи черевики – для виходів до 4200м та прогулянок по місту;
 • Шльопанці типу “Крокси” для відпочинку у таборах та SPA після сходження.
Одяг:
 • Легка синтетична багатофункціональна пов’язка;
 • Тепла шапка, що закриває вуха;
 • Флісові рукавички (мінімум 2 пари), не зайвими будуть рукавички із софтшелу або віндстоперу для переходів між таборами;
 •  Рукавиці – верхонки з утеплювачем. Обов’язково зі страхувальними шнурами;
 • Теплий пуховик, обов’язково з капюшоном – температура на вершині може бути нижче -15
 • Мембранна куртка з вентиляцією і капюшоном;
 • Мембранні штани (краще самоскиди), можна замінити лижними;
 • Підштанники флісові або термобілизна з мериносової шерсті для низьких температур (щільність не менше 200г/м²);
 • Трекінгові штани для під’їздів/підходів і гарної погоди;
 • Фліска тепла (щільність не менше 200г/м²);
 • Легка фліска або віндстопер;
 • 2 комплекти термобілизни (одина більш тонка синтетична- для активного руху, друга для сну і штурмового виходу – тепла, рекомендовано з шерсті мериноса)
 • Трекінгові зимові шкарпетки – 2-3 пари (суміш синтетики та шерсті або щільної товстої синтетики)
 • Легкі трекінгові шкарпетки – 2-3 пари (тонкі синтетичні для кращого виведення вологи; хороший варіант буде з іонами срібла для унеможливлення розповсюдження бактерій неприємного запаху);
 • Бахіли;
 • Змінна нижня білизна;
 • Футболки – 1-2 для міста.
Інші дрібниці на Арарат
 • Сідачка – не обов’язкова, проте рекомендуємо все ж її мати;
 • Хороші сонцезахисні окуляри в жорсткому чохлі, з категорією захисту не менше 3 (бажано 4);
 • Хімічну або каталітичну грілку;
 • Термос на 0,7-1 л;
 • Налобний ліхтарик + запасний комплект батарейок;
 • Особиста аптечка;
 • Засоби гігієни;
 • Крем від сонця з максимальним захистом, не менше 50 SPF;
 • Гігієнічна губна помада;
 • Запас вологих гігієнічних серветок;
 • Документи та гроші – в гермочохлах;
 • Фотоапарат, телефон, зарядний пристрій;
 • Повербанк.

Віднесіться до підбору спорядження відповідально, бо від цього залежить успіх вашого сходження, а інколи навіть життя та здоров’я.

 

Якщо виникли запитання стосовно вибору спорядження – пишіть нам в Summitclub, обов’язково допоможемо підібрати все для подорожі.

 

Нагадуємо, що для учасників експедиції діє знижка 12% у мережі магазинів Gorgany на весь товар, окрім акційних позицій. 

 

Промокод можна дізнатися, відправивши повідомлення менеджеру Summitclub.

Вартість мандрівки 750 євро

У вартість входить:

 • Три ночі в 3* готелі (дві ночі в Тбілісі та ніч у Степанцмінді)
 • Всі трансфери описані у програмі окремо орендованим трансортом (аеропорт-Тбілісі, Тбілісі-Джута, Джута-Гудаурі-Джута (на ПЛР), Джута-Степанцмінда, Степанцмінда-монастир Ґерґеті-Степанцмінда, Степанцмінда-Тбілісі-аеропорт)
 • Перевезення речей на конях (Джута-Чаухі-Джута, Степанцмінда-метеостанція-Степанцмінда)
 • Інструктаж та тренування перед сходженням
 • Харчування на маршруті
 • Супровід гідів(один гід на 4 учасника)
 • Оренда групового спорядження (мотузки, відтяжки, карабіни, закладні елементи, посуд, намети)
 • Допомога з орендою індивідуального спорядження (каски, кішки, льодоруби, спальник тощо)
 • Допомога з підбором одягу та спорядження
 • Футболка та подарунок від Summit Сlub

У вартість не входить:

 • Авіапереліт (~200Є)
 • Харчування у містах
 • Страхування
 • Додаткові екскурсії та переїзди, не передбачені програмою

Перед вильотом у Грузію

Друзу, зверніть увагу, що з 1 березня Грузія відкрила свої кордони для туристів.

Для відвідування Грузії потрібно впродовж 72-х годин до вильоту зробити тест ПЛР (та роздрукувати результати тесту для пред’явлення у аеропорті представнику авіакомпанії, потім його ще можуть попросити безпосередньо по прильоту у Грузію).

Але це ще не все. На третій день перебування у Грузії вам потрібно буде здати повторний тест. 

 

Джерело інформації :

Georgian Airways

Європейська правда

Перелік офіційних клінік де можна здати ПЛР тест Міністерство охорони здоров’я України.

По поверненню до України

По поверненню до України потрібно буде встановити мобільний застосунок “Дія вдома” та включити режим обсервації чи самоізоляції. Після чого, впродовж доби зробити тест ПЛР у одній з перелічених вище клінік. Також, експрес тест можна зробити відразу у аеропорті. Коли прийдуть результати тесту – ваша обсервація закінчена. Наприклад, якщо ви зробите експрес тест відразу по прильоту в аеропорті. 

Перелік аеропортів, де можна здати ПЛР тест за посиланням http://lowcostavia.com.ua/v-aeroportah-kyeva-lvova-kharkova-ta-odesy-mozhna-projty-plr-testuvannya/

На перший погляд здається складним, проте ні. Наші гіди та клієнти вже неодноразово проходили це і ми можемо допомогти та проконсультувати вас.


Казбек + Чаухі з комфортом - 750 EURO  %%event_title%%

  А ще його вміння миттєво налогоджувати контакт з дітками та досвід роботи старшим інструктором в дитячих таборах з спортивно-туристичним напрямком перетворює його в незамінний скарб у сімейному поході.
  Також брав участь в Антитерористичній операції на Сході України.

  Заняття з альпінізму 500 грн - 26.09.2021 Чортові скелі 10:00-16:00   Kilimang- 1070 EURO - 07.08.21 - 18.08.21    Тетнульді - 1070 EURO - 07.08.21 - 18.08.21     Казбек з комфортом - 750 EURO - 17.07.2021 - 25.07.2021      На велосипедах по водоспадах! - 750 грн - 22 травня 2021       Каппадокія на велосипедах - 450 EURO - 10.10.2021 - 16.10.2021        “Гора Ноя”- сходження на гору Арарат         Світанок на Петросі - 1930 ГРН - 02.10.2021 - 03.10.2021          Озера Тобаварчхілі - 480 EURO - 24.07-29.07 2021           Пише для вас пости та консультує в чаті, ділиться пережитими емоціями від мандрівки або надихає підписатися на нові. Є питання по спорядженню або ж просто хочеться поспілкуватися – сміло пишіть, залюбки відповість на всі запитання. Кожна мандрівка починається зі слів «А давай…», і тут головне підхопити настрій.

            

           Приєднуйтеся! Буде дуже цікаво😉

           Волонтер-рятувальник в Гірській оперативно-рятувальній службі, волонтер Червоного хреста, захоплюється походами, сходженнями, водним туризмом, катається на лижах та скітурить. З ним можна весело провести час та сплавитися з гірської річки.

           Відповідальний за повний казан! Кухар в поході та в житті. Юний романтик, що пише вірші про гори, море, легкі та втішні. Насолоджується кожною миттю життя, вкладається повністю в те, що любить і кого любить.

           Співзасновник проекту Veterans GO

           Побував на Кавказі, Високих Татрах та Альпах, і, звісно ж, багато де в наших Карпатах. Особливо любить зимові походи, морозні ранки та неймовірні заходи сонця. 

           Має 9-ти річний досвід консультації та продажу туристичного спорядження. Намагається, щоб всі хто йде з ним в гори – мали відповідне спорядження, вміли ним користуватися та налаштовувати.

           Всім гір, легких рюкзаків та гарної видимості!

           Засновник, ідейний і дуже наполегливий, а головне відповідальний інструктор і чудова людина:) Ті, хто знають Віктора – підтвердять кожнісіньке слово, а тим, хто ще не мав нагоди познайомитися – терміново виправляємо цю ситуацію і гоу з ним у мандрівку. Підійметься з вами на Арарат чи Казбек, покатається на велосипеді, навчить лазити по скелях, посмакує разом місцеву кухню, допоможе відчувати себе у комфорті та безпеці.

           Співзасновник проекту Veterans GO

           Його кредо “Люби те, що робиш, роби те, що любиш” чим і займається

           Регулярні тренування з альпінізму на скеледромі            Лікійська стежка з комфортом